Maisto papildai – 5 mitai apie juos

0
1136
maisto papildai

Kuomet labiausiai reikalingi maisto papildai žmogaus organizmui. Turbūt labiausiai komplikuotas  laikotarpis kuomet organizmui neužtenka vitaminų, mineralų ir kitų maisto papildų tai pavasario ir rudens sezonai. Šaltojo sezono metu nualintas organizmas šaukte šaukiasi vitaminų ir mineralų, kurių jam trūksta. Maisto papildai padės atsistatyti Jūsų nusilpusiam organizmui.

Todėl dažniausiai norėdami aprūpinti savo organizmą reikiamais vitaminais žmonės puolą pirkti papildus ir juos vartoja gausiais kiekiais, nes vien iš maisto reikiama kiekį papildų sunku surasti. Tačiau reikia geriau susipažinti su savo organizmu, kad suprastum kokių iš tiesu mineralų Jums trūksta šiai dienai.

Maisto papildai iš tiesu padeda organizmui sustiprėti, jeigu jie yra tinkamai vartojami. Tačiau kartais susiduriame su ne visai tikrovę atitinkančiais maisto papildais.

Tad kuriomis yra verta tikėti, o kuriomis yra neverta tikėti. Pateiksiu Jums 7 mitus apie maisto papildus.

Taip pat galite skaityti: Kaip numesti svorio nuo šlaunų?

  1. Organizmas nepriima ir nesugeba įsisavinti maisto medžiagas esančias papilduose. 

Melas. Tik kai kurias medžiagas organizmas sugeba geriau pasisavinti. Tai būtų vitaminas C. Todėl dažnai žmonės susidaro blogą nuomonę jog organizmas nesugeba pasisavinti maisto papilduose esančių vitaminų ar mineralų.

2. Jeigu Jūs tinkamai maitinsitės sugebėsite surinkti visas reikalingas medžiagas iš maisto.

Melas. Tačiau yra teoriška galimybė jog sugebėsite susirinkti visas reikalingas medžiagas ir mineralus ir maisto. Tačiau praktiškai tai yra neįmanoma. Tarkime kai pavasarį mes neturime didelio derlio šviežių daržovių, bei pasirinkimas yra itin skurdus parduotuvėse, tampa labai sunku surinkti reikiamą kiekį mineralų ir vitaminų. Organizmui tikrai trūks vitaminų, maisto papildų. Todėl paprastesnis kelias į sveiką gyvenseną yra maisto papildų vartojimas.

Taip pat galite skaityti: Sveika dieta moterims

Taip pat galite skaityti Sveika mityba

3. Organizmas greitai adaptuojasi prie suvartojamų maisto papildų ir poto nebesugeba pats jų pagaminti.

Melas. Dažniausiai žmonės susidaro vieną nuomonę jog jeigu vartoji tam tikrą papildą pastoviai ir ilgą laiką. Po to organizmas nustoją tą vitaminą pasisavinti iš natūralių produktų. Organizmas neva tampa nebepajėgus pasisavinti tam tikrą vitaminą.

Taip pat galite skaityti: Dieta savaitei. Svorio metimo programa.

4. Ar žuvų taukai, rūgščiosios omega-3 maisto papildų tabletės, mažina širdies ligų riziką?

Tiesa. Atliktais moksliniais tyrimais buvo nustatyto jog Omega-3 maisto papildas sumažina  ~ 30 proc. susirgti širdies ligomis, taip pat normalizuoja kraujo spaudimą bei ženkliai pagerėja arterijų vidinių sienelių būklė.

5. Ar galiu vienu metu vartoti daugiau nei vieną maisto papildą?

Tiesa ir melas. Galima vartoti kartu tik tam tikrus vitaminus. Jeigu ruošiatės vartoti daugiau nei vieną maisto papildą Jums reikėtų išmanyti ką su kuo galima derinti.

Taip pat galite skaityti: Sveika mityba, kaip numesti svorio?

Mūsų draugai: Lieknėk sveikai

Maisto papildai tai svarbus Jūsų sveiko organizmo šaltinis. Maisto papildai vienas iš būtiniausių vartojamų produktų šiai dienai.

 

RAŠYTI KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × two =